Берое постигна първа победа в Първа лига. „Зелено-белите” се наложиха над Славия с 2:1 на „Васил Левски”. Това бе първи мач за заралии, тъй като на старта те почиваха заради отложения мач с Лудогорец.

„Белите” пък регистрираха втора загуба след като в първия кръг остъпиха на ЦСКА с 0:2. Тимът на Тарханов първи поведе в резултата, но Берое реализира пълен обрат.

Срещата започна вихрено за „белите”. Още във 2-ата минута  защитата на Берое сгреши, а Сердер Сердеров излезе сам срещу Макенджиев и успя да го преодолее, вкарвайки топката в мрежата за 1:0. В 15-ата минута „зелено-белите” успяха да изравнят. След изпълнението на корнер Том намери Александър Василев на границата на наказателното поле и той стреля отлично  по диагонала за 1:1.

Снимка 247927

До края на първата част не се стигна до повече чисти положения и двата отбора се оттеглиха при този резултат. В 52-ата минута Берое направи обрата пълен. Том центрира топката от корнер, Пенев прескочи и Божилов реализира от непосредствена близост. Две минути преди края на редовното време, Славия остана с човек по-малко след като Омар бе изгонен за втори жълт картон.