Левски спечели гостуването си на Берое с 2:1

Левски излъга Берое в Стара Загора и временно се настани на второто място

Станислав Костов се появява в игра, именно на мястото на Димитров.

90′

Здравко Димитров се забави доста, докато бъде заменен и получава жълт картон.

88′

Младият Никола Маринов ще се опита да помогне на домакините. Терена напуска Макоута.

78′

Карлос Охене пък ще замени Иван Минчев. Общо четвърта смяна за беройци.

76′

Следващата рокада за Берое е свързана с напускането на Конте вместо Октавио.

75′

Светкавична реакция от страна на Димитър Димитров. Той прави три смени. Първата от тях е Зоран Йосипович за Алиун Фол.

72′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:2!! РОБЪРТА!! Въпреки, че Берое беше по-активният отбор, Левски беше този тим, който бележеше. Селекцията на Георги Тодоров отново взе лидерството в 72-ата минута. Иван Минчев от домакините сбърка в центъра, което позволи на Деян Лозев да пусне отличен извеждащ пас за Найджъл Робърта. Нидерландецът напредна сам срещу Перниш и въпреки натиска от гонещия го Туба, той много майсторски реализира за 1:2.

71′

Франко Мазурек се появява в игра за Левски, а на пейката сяда Илия Юруков.

65′

МИНЧЕВ!! Милан Миятович определено щеше да помни тази среща, след като в 65-ата черногорецът отново трябваше да се намесва решително. Той изби със сетни сили един страхотен удар от далечна дистанция на Иван Минчев.

60′

Жълт картон на Хали Тиам заради грубо влизане в краката на съперник.

57′

Треньорският щаб на Берое трябваше да се справя с неочакван проблем в 57-ата минута. Един от най-добрите футболисти на домакините - Стийв Фуртадо получи контузия, заради която трябваше да бъде принудително заменен от Александър Василев.

55′

СТОЯНОВ!! Удар №15 по посока вратата на Левски, можеше да се превърне в гол. Това се случи в 55-ата минута, когато Крум Стоянов шутира през купа от играчи и изстрелът му като по чудо не намери мрежата на Миятович.

47′

Другият появяващ се на терена е Мартин Петков, заменил Стайн Спиерингс, който за втори пореден мач бива заменен още на почивката.

46′

На почивката Георги Тодоров традиционно предприе смени в своя състав. Наставникът на "сините" извади Паулиньо, пускайки в игра Деян Лозев. Фланелката на фланговия играч обаче бе сгрешена, тъй като над неговия №26 беше фамилията Илиев....

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′

ТУБА! Левски се измъкна от поредна опасност в 43-ата. Камбуров отново причини сериозни неволи на софиянци, които не очакваха, че той ще се превърне в играча, изсипващ топката от фланга. Райнов изпусна Ахмед Туба и алжирецът насочи опасно с глава. Миятович нямаше да има шанс за реакция, но кълбото не намери очертанията на вратата.

36′

МЕЗАГ! Обратът можеше да бъде факт буквално в следващата атака. Старозагорци застрашиха сериозно след статично положение, но Теди Мезаг не успя да изкупи грешката си от по-рано с гол във вратата на Левски. Изстрелът му с глава бе блокиран от Миятович.

34′

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ!!! КАМБУРОВ!! 1:1! За рекорден 24-ти път, Мартин Камбуров успя да накаже любимата си жертва Левски. Ветеранът съумя да изравни резултата в 34-ата минута. Опитният нападател се оказа непокрит на далечна греда след центриране на Конте и с акробатичен изстрел не остави шанс за реакция на "замръзналата" в този миг отбрана на гостите.

32′

Макар и нарочен за гонене, Мартин Райнов от Левски демонстрира качествено представяне в 32-ата. Играещият като бранител днес халф се бе позиционирал по перфектен начин, открадвайки в решителния миг топката от главата на Камбуров.

28′

КОНТЕ! Берое можеше да отговори подобаващо на предизвикателството в 28-ата минута. Камбуров отново внесе достатъчно напрежение в защитната зона на левскарите, след което много интелигентно остави топката за Конте. Крилото отправи много силен изстрел, който за щастие на гостите профуча малко над горната им греда.

22′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:1!! РОБЪРТА!! Сякаш от нищото, и напълно неочаквано, Левски поведе още с първия си удар в този мач. Бранителят на Берое - Теди Мезаг сътвори сериозна глупост, след като не успя да изнесе топката от собственото си наказателно поле. Пасът му веднага беше пресечен от Спиерингс, който моментално продължи за Робърта. Нападателят се нуждаеше от около секунда, за да нагласи топката на удобния си крак и да не остави никакъв шанс на заралии.

17′

По-напористата игра на "зелено-белите" продължи. След опасен фаул на Камбуров в 17-ата, в следващата атака Миятович и Ейолфсон без малко не сътвориха огромна грешка, от която да се възползва Алиун Фол. Все пак черногорският вратар на Левски беше една идея по-бърз в ситуацията и така избави своите от доста неприятни мигове.

15′

Четвърт час след началото на мача, Ибрахима Конте имаше идея да изненада стража на Левски с шут от над 25 метра. В изстрела на африканеца имаше необходимата скорост, но не и точност.

7′

Първата по-интересна акция от гостите настъпи в 7-ата минута. Здравко Димитров демонстрира силата на своя технически потенциал. Крилото финтира Туба и Крум Стоянов, но в крайна сметка всичко приключи само с ъглов удар.

5′

Мартин Камбуров бързо можеше да спази традицията и да опъне левскарската мрежа. В 5-ата минута той много елегантно се измъкна от Холмар Ейолфсон, но последвалият му изстрел по земя беше париран от Милан Миятович.

3′

Минути преди началото на двубоя, ръководството на Левски засвидетелства своето уважение към Милан Миятович и Хали Тиам, които тази вечер играеха своя последен мач за "сините". Легионерите получиха специален плакет от изпълнителния директор Павел Колев, а също така и екип на клуба. Номерът на фланелката съответстваше на мачовете, които двамата имат за столичния гранд. Признанието за Тиам дори бе още по-голямо, след като започна днешната среща с капитанската лента.

2′

Двубоят под Аязмото започна изключително силно за домакините, които можеха да се поздравят с гол още в 120-ата секунда. Алиун Фол се беше озовал на непривична за него позиция по фланга. След това той комбинира веднага с Крум Стоянов, шутирал диагонално, но близо до далечната греда на Милан Миятович.

1′