Локомотив (Пд) не успя да победи Берое в единствения си домакински мач за месец октомври. "Смърфовете" завършиха 1:1 с коравите си гости от Стара Загора.

След два корнера за няма и две минути, Берое поведе 1:0 с уникален гол на Станислав Жеков. Капитанът на гостите намери далечния ъгъл на неконцентрирания "пътник" Флориан Лучини. Топката като падащ лист се удари в левия стълб и влетя в мрежата.

Раймонди изведе в наказателното поле Здравко Лазаров в 14-ата минута. Електричка без забавяне потърси долния ляв ъгъл, но не му достигнаха сантиметри точност. Секунди по-късно и Раймонди реши да изпробва мерника си след успешна преса. Станислав Бачев му подложи крак в последния момент и блокира пътя на топката към вратата.

В 30-ата дебютантът Саканоко прати Лазаров за контра. Електричката нахлу на скорост в пеналта, финтира Илев, след което стреля силно над вратата.

Бившият нападател на Локо (Пд) Влади Златинов бе близо до втори гол в края на полувремето, когато отправи силен и неточен удар с глава.

До ранен гол стигнаха и домакините в началото на втората част. След поредица от авантажи Лазаров стигна до дъгата, откъдето с левачката опъна мрежата зад Илчев.

Попадението не успя да вдигне гарда на "смърфовете", играта продължи да се води предимно между двете наказателни полета. Домакините по-често владееха топката, но гостите отново показаха, че владеят до съвършенство "катеначото". На разкаления терен пловдивчани разчитаха на центрирания в пеналта, от които каквото стане. До нов гол обаче не се стигна, въпреки срещите с кълбото пред вратата на Раймонди, Златински и Керчев.

Локомотив (Пд) - Берое 1:1

0:1 Жеков (2), Лазаров (52)

Жълти картони: Златински, Kрачунов (Л); Илиев, П. Димитров, Пенев, Йорданов (Б)