Берое и Монтана сътвориха истинска драма в мач от 7-ия кръг на „А" група. Двата отбора завършиха 2:2, след като на два пъти гостите от Монтана повеждаха.

Срещата ще се запомни с много жълти картони и един червен, с бой между играчите, дузпа за Берое и незачене гол за тима на Атанас Джамбазки.

Срещата започна равностойно. В 23-ата минута гостите поведоха, след грешка на Зафиров в отбрана. Точен за Монтана бе Мирослав Антонов. В 31-ата минута старозагорци получиха добър шанс за изравняване. Милен  Лахчев събори Андонов в наказателното поле и съдията Владимир Вълков веднага отсъди дузпа. Зад бялата точка застана потърпевшият, който не сгреши и изравни за 1:1.

През втората част, събитията бяха още по-драматични. В 52-ата минута гостите отново поведоха в резултата, след като Мирослав Антонов се възползва от грешка в защитата на Берое и центрира към близката греда, където Димитър Илиев с глава отбеляза за 1:2.

В 69-ата минута преднината за Монтана можеше да бъде още по-убедителна, след като топката влетява в рамката на вратата на „зелените" за трети път, но реферът бе видял нарушение срещу Кирил Акалски и не зачете гола.

Три минути преди края на редовното време, Берое изравни. Елиаш Алвеш да Силва стреля от пряк свободен удар по посока на вратата и оформи крайното 2:2.

В самия край на мача, нервите ескалираха и се стигна до масов бой, заради поредното грубо нарушение. С червен картон бе изгонен Елио Мартинс от състава на Берое заради удар без топка.

В крайна сметка, съдията въдвори ред и след минута свири край на срещата.

След това равенство Берое е на 7-ата позиция, а Монтана е на 11-ото място в подреждането на „А" група.