Берое победи Любимец в мач без значение от втората седмица на „А" група. Домакините от Стара Загора се наложиха с 4:1 в среща от 38-ия кръг.

Тимът на Петър Хубчев отдавна не играе за нищо в „А" група, заемайки 1-ото място във втората седмица. „Дините" пък са изпаднали и до този мач имаха актив от едва 18 точки.

Първото попадение падна в 22-ата минута, когато Самир Аясс овладя топката пред наказателното поле и пусна към капитана Георги Андонов, който с плътен изстрел в долния ляв ъгъл откри резултата.

В 45-ата минута Георги Андонов предостави кълбото на Жуниор Мапуку, който стреля от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на Радослав Рашков, за да покачи на 2:0. В 55-ата минута Стефан Спировски разигра в центъра на терена и подаде към Самир Аясс, който пусна пас вляво, предназначен за Георги Андонов. Капитанът стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Емил Грозев и влезе във вратата на Рашков за трети път.

В 74-ата минута Стефан Спировски от пряк свободен удар на 25 метра вкара за 4:0. Гостите все пак успяха да вкарат три минути по-късно след като Георги Костадинов върна топката към двойката централни защитници на Берое, които бяха изпреварени от Георги Вълчев, който напредна и залъга пресрещащия го Благой Макенджиев и с удар по земя вкара.