В слаб мач Берое и Беласица завършиха 0:0 пред около 5 000 зрители в Стара Загора, в среща от 18-ия кръг на "А" група.

Домакините бяха по-активния тим, но не можаха да стигнат до попадение. Още в 4-ата минута Тодоров от Берое удари греда, но дори и да бе реализирал, голът нямаше да бъде зачетен от рефера Цветан Георгиев, който бе отсъдил преди удара нарушение на правилата.

С добре организирана игра в защита гостите успяха да се справят с първоначалния домакински натиск и постепенно изравниха играта.

През втората част най-активният в редиците на Берое Митев имаше възможност да се разпише още в 48-ата минута, но ударът му от фаул мина край вратата на гостите.

Последваха и два пропуска за Берое на Герасим Заков. В 75-ата минута шанс имаше и Симов, но също пропусна.

След двубоя стана ясно, че в неделя на проби в Берое трябва да пристигне 22-годишен нападател от втория тим на френския Оксер. Играчът е бивш национал на Габон.

От щаба на старозагорци обявиха, че футболистът ще тренира седмица с отбора преди Илиан Илиев да реши дали да му бъде предложен договор.

"Тежък мач, в който спечелихме точка срещу много добър отбор. Играчите ми дадоха всичко от себе си на терена и показаха желание. С тази спечелена точка ще имаме нужното спокойствие преди следващите мачове", заяви след срещата наставникът на Беласица Горан Шукрия.