Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2432

Берое победи Етър с 2:0 в мач от шампионата

Берое удари Етър с късни попадения на своите нападатели

Дебютант и гол №229 на Мартин Камбуров се оказаха решаващи за успеха

90+1′

ГОООЛ СА БЕРОЕ!!2:0!! КАМБУРОВ! Попадението подейства освежаващо на Берое, а след само още няколко атаки, преднината за момчетата на Херо вече бе удвоена. Иван Минчев центрира от ъгъла на наказателното поле за Камбуров, който също показа умения при играта с глава и покачи до 2:0.

89′

Последна смяна в мача. Иван Петков ще замени Никола Колев.

87′

ГООЛ ЗА БЕРОЕ!! ОКТАВИО МАНТЕКА! Драматичният развой на този мач имаше своя логичен завършек в 87-ата минута. Поредното беройско центриране най-сетне даде резултат и заралии се добраха до така търсеното лидерство. Антон Огнянов бе забравил да покрие своята зона, с което позволи на Милен Желев да центрира. Бразилецът Октавио Мантека беше отлично позициониран и този път не сгреши, за да донесе така дългоочаквания гол за домакините.

81′

Нова добра комбинация между резервите в Етър - Милчо Ангелов и Иван Стоянов, завършва със слаб удар в ръцете на Перниш

78′

ИВАН СТОЯНОВ! Етър спокойно чакаше своя шанс на контраатака и "златен" такъв се откри пред селекцията на Петко Петков в 78-ата минута. Милчо Ангелов остана сам срещу последния в  отбрана Теди Мезаг. Бившият нападател изчака включването на Иван Стоянов и веднага комбинира с ветерана. И когато дори и самият той вече виждаше как бележи, фантастичен шпагат направи Георги Ангелов, с което го блокира и отърва "зелените" от много неприятна ситуация.

74′

ГРЕДА ЗА БЕРОЕ!! Натискът на старозагорци не отслабваше и в 74-ата минута новото попълнение Октавио Мантека можеше да се превърне в герой, но ударът му с глава срещна горната греда на протегналия се максимално Христо Иванов.

70′

Последна промяна за Димитър Димитров. Херо пуска в игра Милен Желев вместо Стив Фуртадо.

69′

КРУМ СТОЯНОВ!! Александър Цветков отново попадна в основата на добра беройска атака в 69-ата минута. Националът на България надхитри защитата на Етър, след като вместо на Камбуров, продължи играта с пас за включващия се от фланга Крум Стоянов. Новото попълнение на домакините остана сам срещу Иванов, но намери външната страна на мрежата.

64′

Още един нов футболист прави дебют за новия си клуб. Октавио Мантека заменя Гаюс Макоута.

59′

Промяна в атаката на Етър - Дино Мартинович ще бъде заменен от Милчо Ангелов.

58′

Иван Минчев отново изпълни майсторски пряк свободен удар, като топката отиде към далечната греда. Теди Мезаг закъсня със стотни от секундата и не можа да осъществи головото си отиграване.

55′

Първа рокада и в състава на Берое. Алиун Фал влиза в игра вместо Ибрахима Конте.

50′

Първа промяна в лагера на Етър. Новото попълнение Педро Лагоа напуска терена вместо опитния Иван Стоянов.

47′

ЗДРАВКО ИЛИЕВ! Димитър Димитров явно бе повишил глас на почивката, тъй като беройци бяха далеч по-офанзивни в началото на втората част. Малко не им достигна да зарадват и своя старши-треньор в 47-ата минута. Александър Цветков навлезе на скорост в полето на "виолетовите", след което опита подаване за Ибрахима Конте. Крилото вече виждаше как топката идва в неговите крака, но с решителен шпагат впечатли опитният флангови защитник Здравко Илиев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

УНИКАЛЕН МАЛШАНС ЗА ЕТЪР!! Макар и в ролята на аутсайдер, Етър продължаваше да има по-чистите положения в този мач. Този път, в ролята на техен нападател влезе централният бранител на беройци - Георги Ангелов. Бившият играч на Левски игра доста нескопосано в собственото си поле, след като опит да изчисти остро подаване се превърна в удар към вратата на Перниш. Словакът внимаваше и демонстрира страхотен рефлекс, а след това направи нещо още по-впечатляващо, тъй като отблизо блокира добавката и на Дино Мартинович.

34′

Иван Минчев центрира от фаул, като Мартин Камбуров демонстрира добър тайминг и тръгна да посреща топката с глава. Липсваха му само още няколко крачки, за да отбележи поредния си гол във футболния елит.

31′

Стив Фуртадо напредна по фланга, след което центрира отлично за колегата си Макоута. Играчът с №10 обаче закъсня с това да засече с глава.

26′

ГРЕДА ЗА ЕТЪР!! Малко изненадващо, Етър беше много близо до попадението в 26-ата минута. Флорент Боджадж балонно центрира в наказателното поле на Берое, където отбраната на домакините тотално забрави за Александър Дюлгеров. Централният бранител се хвърли на шпагат, но прати топката в напречната греда на Перниш.

24′

Иван Минчев сложи край на опасна "болярска" комбинация през центъра, но с цената на жълт картон.

21′

МАКОУТА! Селекцията на Димитър Димитров организира поредната си добра атака в 21-ата минута. Мартин Камбуров демонстрира отборна игра и въпреки, че беше в наказателното поле на съперника - върна назад към Гаюс Макоута, който с плътен шут прати коженото кълбо покрай дясната греда.

12′

Двубоят започна със сериозна активизация от страна на домакините. Футболистите на Берое имаха възможността да открият резултата на няколко пъти, но статичните положения пред Христо Иванов все пак не доведоха до гол в мрежата на "болярите".

9′

Публиката на Берое отдаде необходимата почит на бележития Петко Петков, който напусна този свят в началото на 2020 година.

7′

Първи жълт картон в мача - получава го Флорент Боджадж от Етър за грубо влизане в краката на Мартин Камбуров в центъра на терена

1′