Отборът на Берое победи с 2:0 Светкавица в поредна среща от 25-ия кръг на „А" група. Домакините можеха да се поздравят с далеч по-изразителна победа, но и през двете полувремена допуснаха доста пропуски.

Иначе резултатът в Стара Загора откри „редовния заподозрян" Давид Каядо в 36-ата минута. След центриране от корнер топката попадна на крака на Стефан Велев, който я върна отново в полето. Двама бранители и вратарят на гостите се разминаха с коженото кълбо, което в крайна сметка стигна до Каядо. За последния не бе проблем от няколко метра да открие резултата - 1:0.

В началото на второто полувреме, в 59-ата минута, момчетата на Илиан Илиев удвоиха преднината си и сложиха точка на спора. Проекто-националът Стефан Велев се разписа с много хубав удар от границата на наказателното поле, оплитайки топката в  долния ляв ъгъл на Георгиев - 2:0.

В самия край на мача пък напречната греда спаси Светкавица от трети гол.

БЕРОЕ - СВЕТКАВИЦА 2:0 (СТАТИСТИКА)