Беласица се наложи над Спартак у дома с 2:1 с гол едва четири минути преди края на срещата.

Домакините започнаха мача с желание и натиска им доведе до удар на Дубала още в 5-ата минута. След това обаче варненци дирижираха играта. Над всички бе Велимир Иванович.

Сърбинът не спираше да тормози отбраната на петричани и всичко по-интересно се случваше след негова намеса. В 23-ата минута той опита да открие резултата от пряк свободен удар, но шутира по земя, право в ръцете на Бахтарлиев.

Противно на устрема на "соколите" домакините откриха резултата. В 39-ата минута Добри Орловски пое топката и с удар от над 30 метра изненада Цанков за 1:0.

В 59-ата минута най-добрият на терена Велимир Иванович удари играч на Бела без топка и получи червен картон. В 65-ата минута Найденов изравни от пряк свободен удар. В 86-ата минута Дубала донесе трите точки за петричани.