Черно море записа първата си домакинска победа през новия сезон в „А" група. В мач от 6-ия кръг, варненци надиграха на „Тича" новака Монтана с 1:0.

С успеха, отборът на Никола Спасов задмина в класирането днешния си съперник. За Монтана пък поражението означаваше, че тимът остава без победа вече в 20-и пореден мач на ниво „А" група, що се отнася до гостуванията.

Черно море определено заслужи трите точки като още в началото на мача създаде няколко опасни ситуации пред вратата на представилия се много силно и днес страж Христо Иванов.

Най-опасното от тях бе в 25-ата минута. Тогава Черно море успя бързо да изнесе топката при една контра, последва дълъг пас към Живко Петков, който изскочи напълно сам срещу Иванов, но стреля много слабо в ръцете му.

До края на почивката пак той имаше нов шанс, но се размина на сантиметри с центриране малко пред вратата.

Все пак, логичното се случи веднага след почивката. Тогава Бурабия центрира от фланга и Асен Георгиев си заби зрелищен автогол с глава.

Попадението сякаш окрили домакините, които до края на двубоя можеха и да увеличат аванса си. Най-близо до това бяха в 71-ата мин, когато удар на Бижев срещна гредата, тупна пред голлинията и бе уловен от Иванов.

В крайна сметка обаче и победата с един гол разлика бе достатъчна за домакините, за да се поздравят с първата си домакинска победа за сезона.

ЧЕРНО МОРЕ - МОНТАНА 1:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР ПО МИНУТИ)