Отборът на Черноморец-Бургас успя да спъне още един от грандовете в родния футбол, след като стори това с Левски. Тази вечер момчетата на Краси Балъков успяха да вземат точка, завършвайки 0:0 при гостуването си на шампиона Литекс.

Двубоят не започна по най-добрия начин за ловчанлии, които не можаха да наложат своята игра. Най-сериозната опасност пред вратата на Борел в първите минути бяха отличните изпълнения на Христо Янев от пряк свободни удари. В 32-ата минута дойде и най-доброто положение за „акулите". Тогава Зайц намери оставения сам Дос Сантос, който стреля от малък ъгъл, но вратарят на Литекс спаси. 7 минути по-късно Адриан Фернандес се озова очи в очи със стража на „оранжевите", но се засуети и топката му бе избита.

През втората част шампионите наложиха още по-силен натиск, но резултатът беше същият. В 65-ата минута абсолютният статист в този мач Нифлор бе заменен от Дока, който пораздвижи играта. Въпреки това, ловчанлии не стигнаха до нищо повече от едно две разбърквания до края на срещата. Христо Янев отново се отчете с две отлични изпълнения на пряк свободен удар, но за негово нещастие и те не намериха целта.