Академик (Сф) успя да спечели важна точка като гост, след като завърши при равенство 2:2 с Монтана. Срещата започна отлично за гостите, които успяха да поведат още в 16-ата минута. Иван Иванов изпълни отлично пряк свободен удар и даде преднина на тима си. До края на полувремето Монтана атакуваше повече, но така и не успя да изравни.

В началото на втората част домакините засилиха натиска. В две поредни атаки Мирослав Антонов успя да пробие добре по фланга и да подаде към Луис Едуардо, който първия път пропусна, но в 49-ата минута все пак изравни.

Противно на логиката гостите от Академик (Сф) успя да поведе за втори път, след като Иван Редовски успя да вкара от дузпа в 69-ата минута. 6 минути по-късно обаче отново от дузпа Луис Едуардо изравни за втори път. При фаула пък бе изгонен Кюмюрджиев. Това не помогна на Монтана, които стигнаха само до точка срещу Академик.