"Надявам се, че през новия олимпийски цикъл всичко ще бъде наред и няма да има контузии. Извлякъл съм само хубави неща и се надявам, че те ще ми бъдат в полза, през новия олимпийски цикъл", каза Милослав Методиев.

Милослав Методиев стана Спортист №1 на Кюстендил за 2016-а година. Роденият в Бобов дол борец изпраща една много успешна година.

Методиев стана шампион на България, спечелвайки първо място в държавния лично-отборен шампионат. Той остана само на победа от квота за Рио 2016, след като на два пъти се класира трети на олимпийски квалификационни турнири.

Милослав взе пето отборно място на Европейската купа и достигна до финал на Международния турнир "Никола Петров".

Мило има голяма заслуга за сребърния медал на турчина Риза Каялп от игрите в Рио в категория тежка на класическия стил. Той беше негов спаринг партньор в решителната фаза на подготовката му по време на свещения месец Рамазан.

На второ място се класира 12-годишният каратист Янислав Миленков, който е балкански шампион на ката отборно.

Трета е талантливата скачака на висок скок Валерия Кадийска.