Иво Ангелов показа на целия свят защо трябва отново да е номер едно в света! Планетарният шампион от 2013 година, в категория до 59 килограма в класическия стил, осъществи невероятен обрат на 1/8-финала на Мондиала по борба в Лас Вегас.

Родният борец показа много усет и дух и стигна до победата над Елмурат Тамурадов (Узбекистан), след като губеше с 0:6 две минути преди края на срещата. Ангелов обаче стигна до равенството и с по-добро качество на точки продължи напред.

Преди това още в 23-ата секунда Тамурадов разкървави главата на Ангелов, а след това го спъна и получи две точки, оспорвани моментално от Армен Назарян и след повторението правилно анулирани.

За съжаление на четвъртфинала Ангелов загуби, като отстъпи с 3:4 пред Аллмат Кебишпаев (Узбекистан). Иво поведе 2:0, но след това позволи обрат с 2:4, а до края намали, но не успя да стигне до победата.

Кебишлиев бе разгромен на полуфинала от Исмаел Молина (Куба), като срещата бе прекратена при 9:1 и така Ангелов няма да има шанс да се бори на репешаж и остана без квота за Рио.