Две българки, Тайбе Юсеин и Биляна Дудова днес ще се борят на финал на европейското първенство по борба в Каспийск.

Мими Христова показа защо борбата е един от най-трудните спортове, спечели сребърен медал в Каспийск

Националката ни демонстрира страхотен характер

В категория до 57 кг Дудова ще има за съперничка рускинята Ирина Ологонова, Юсеин ще срещне в следващия финал в категория до 62 кг също представителка на домакините - Ирина Тражукова. Решителните схватки могат да бъдат наблюдавани по БНТ HD след 18:00 часа.

Виктория Бобева ще участва в схватка за бронзов медал в категория до 65 кг. Тя ще опита да спечели втори медал в кариерата си срещу беларускинята Крисцина Федарашка. Вчера Бобева отстъпи на полуфинал на финландката Петра Оли с 0-6 точки.

Тайбе Юсеин допусна изоставане срещу Вероника Иванова (Беларус) с 0-2, но след това я разхвърля по тепиха и я тушира. Биляна Дудова също беше много убедителна на полуфинала и срази една от фаворитките за злато в нейната категория, унгарката Емез Барака със 7-1.