Българските биатлонистки не постигнаха основната си цел на завършилото миналата седмица световно първенство в Нове Место (Чехия).

Те трябваше да се преборят за 20-ото място в класирането по нации, което дава право на четири участнички на Олимийските игри в Сочи през 2014 г.

Те не само не постигнаха тази цел, но отстъпиха с още една позиция и са 22-и. Това означава, че само една биатлонистка ще кара за България на олимпиадата.

Най-вероятно това  ще бъде Ния Димитрова. Тя единствена спечели точки за България в Световната купа като завърши на 37-а позиция в индивидуалния старт на 15 км.

Оставането само с една квота за игрите в Сочи автоматично означава, че няма да участваме там и в смесената щафета.