България ще играе срещу Русия, Полша или Италия на 1/4-финалите на олимпийския волейболен турнир.

Това стана ясно след като тимът на Бразилия спечели надпреварата в група „B" след категоричен успех над Германия. Възпитаниците на Бернардо Резенде се наложиха с 3:0 гейма (25:22, 25:21, 25:23) в мач, продължил 82 минути, Бразилия събра 4 победи и 1 загуба в групата, а Германия остана с 1 успех и 4 поражения.

В дербито на днешния ден на олимпийския турнир Русия падна от Полша с 2:3 гейма (17, -24, 24, -23, -12) и загуби лидерската позиция в групата. Руснаците завършиха на второ място, Полша на трето.

Съперникът на нашите ще стане ясен след тегленето на днешния жребий, в който ще участват класираните на 2-о и 3-о място отбори от двете групи. Това ще бъдат тимовете на България, Русия, Полша заедно с Италия. Дори и да паднат от Китай, италианците ще имат по-добър точков коефициент, както и ние.