Спортист № 1 за 2019-а година Владимир Илиев ще се прибере в България в понеделник, 23-и декември, в 12:55 часа на летище "София", Терминал-2, съобщиха за БТА от федерацията по биатлон. Той има билет за полет от белгийската столица Брюксел.

Владимир Илиев бе избран снощи за най-добър български спортист, след като спечели сребърен медал в индивидуалната дисциплина на 20 километра на световното първенство в Йостерзунд, Швеция, в началото на годината. В анкетата той бе избран пред лекоатлетката Ивет Лалова-Колио, тенисиста Григор Димитров и редица други изявени родни спортисти.

По-рано през деня Илиев спечели 22-о място в спринта на 10 километра от световната купа във Франция и намери място в преследването на 12.5 километра, което ще бъде проведено в събота следобед. Той има голям шанс да се класира и за неделния масов старт на 15 километра.

Владимир Илиев: Благодаря на всички!