Норвежката Тирил Екхоф спечели второ поредно състезание от Световната купа по биатлон. Световната шампионка от Осло 2016 триумфира в спринта на 7.5 километра във френския зимен център Анеси и за първи път в кариерата си записа два последователни успеха. На 15 декември тя финишира първа в Хохфилцен (Германия) на 15 декември в преследването на 10 километра.

Винсент Крийхмайер спечели "Супер Г" във Вал Гардена

Състезането беше прекъсвано заради мъгла

Екоф допусна една грешка в двете си стрелби, но с отлично ски бягане финишира първа за 20:27.0 минути. Тя се възползва от по-късния си стартов номер, когато дъждът беше заледил трасето и то стана много бързо. Тирил спечели осма победа в кариерата си, когато изглеждаше невъзможно биатлонистка с грешка да стане първа.

Владимир Илиев завърши на 22-ро място в Гран Борнан

Бенедикт Дол спечели старта в Гран Борнан

Представителката на домакините Жустин Бреза остана втора на 6.2 секунди, а трета на 20.5 секунди се нареди чехкинята Маркета Давидова. И двете не направиха пропуски на рубежа и водиха много здрава борба по последната обиколка.

Милена Тодорова завърши 51-а, на 2:04.0 минути, след две грешки при стрелбата и ще стартира в утрешното преследване на 10 километра. Мария Здравкова остана 88-а на 3:50.0 минути с две грешки, а Даниела Кадева се класира на предпоследното 95-о място, на 4:49.3 минути, с четири пропуска.

Носителката на Световната купа за миналия сезон италианката Доротея Вирер не се представи добре. Тя завърши едва 22-а с две грешки при стрелбата прав с изоставане от 1:19.5 минута.

В генералното класиране след 5 от 24 състезания Вирер продължава да води с 207 точки, следвана от Тандреволд (Норвегия) със 199 и Хана Йоберг (Швеция) със 182. Милена Тодорова е 74-а с 2 точки.

Класиране в спринта на 7.5 километра при дамите от Световната купа по биатлон в Анеси:

1. Тирил Екхоф (Норвегия) - 20:27.0 минути (1+0)

2. Жустин Бресаз (Франция) - на 6.2 секунди (0+0)

3. Маркета Давидова (Чехия) - на 20.5 (0+0)