Шома Уно защити титлата си и донесе трети медал за домакините на световното първенство по фигурно пързаляне в японския град Сайтама.

Двукратният олимпийски медалист, който се справи с контузия на глезена тази седмица, не беше в най-добрата си форма, но направи четири чисти четворни скока, за да получи 196.51 точки за волната си програма и да завърши с общ резултат от 301.14 точки.

Александра Фейгин се класира за волната програма на Световното първенство по фигурно пързаляне

Зае 24-то място в кратката програма, след като изпълни всички технически елементи в композицията си

Уно легна по гръб на леда след изпълнението си, докато приемаше бурните овациите на домашната публика.

"Днешното представяне далеч не беше перфектно, но направих всичко, което мога в този момент и дадох всичко, което имах", каза 25-годишният олимпийски бронзов медалист Уно, след като стана първият японец, защитил световната си титла.

"Имаше много колебливи скокове. Последните две седмици бяха много трудни за мен, бях в лоша форма... Не се справях добре на международни състезания у дома в миналото и наистина се радвам, че най-накрая успях. Това означава много за мен", добави Уно.

Исторически първи медал от шампионат на планетата за Република Корея завоюва Джун-ван Ча, след като получи най-добри лични резултати от 196.39 точки за волната програма и 296.03 сбор, за да вземе среброто.

18-годишният Иля Малинин от САЩ, който беше втори след кратката програма, направи грешка в два от заложените пет четворни скока във волната си програма и взе бронза.

Малинин приземи първия четворен аксел на Световно първенство, но не успя да се справи с другите скокове и остана трети с 288.44 точки.

Победата на Уно сложи край на златна седмица за Япония, след като Каори Сакамото запази титлата си при жените, а Рику Миура и Рюичи Кихара спечелиха първото злато на страната при спортните двойки.

Световното първенство в Сайтама завършва утре с галаспектакъла на медалистите.