Германката Магдалена Нойнер ще се оттегли от биатлона като носителка на Световната купа по биатлон, след като остана четвърта в днешното преследване в Ханти-Мансийск, което бе спечелено от Даря Домрачева от Беларус.

Домрачева, която бе основна съперничка на Нойнер за титлата, спечели днешното състезание с време 32:44.5 минути. Финландката Кайса Макарайнен остана втора, а третата позиция зае Вита Семеренко. Първите три в крайното класиране направиха по две грешки при стрелбата, а Нойнер направи пет, така че това й попречи да се класира по-напред.

Тя все пак остана четвърта, но това й бе достатъчно да стъпи на световния връх в последния си сезон. 25-годишната Нойнер, която спира с биатлона този уикенд, спечели третата си Световна купа, след 2008 и 2010 година. Последното й състезание ще бъде утре в масовия старт на 12.5 километра.