Ирина Никулчина финишира на 43-то място в спринта на 7,5 км за жени в Ханти-Мансийск, Русия, старт от деветия кръг от надпреварата за Световната купа по биатлон.

Биатлонистката ни направи отчайващите пет пропуска в стрелбата си (един при първата и четири при втората си стрелба), като завърши на 3:18.4 минути след победителката Магдалена Нойнер от Германия.

Двукратната световна шампионка бе перфектна в стрелбата си, като преодоля дистанцията за 22:34.0 минути. Втора с една грешка и на 56.8 секунди от Нойнер завърши друга германка Андреа Хенкел. Тройката допълни шведката Анна Карин Олофсон с два пропуска и на 1:03.0 минути от Нойнер.

Лидерка за Световната купа остава Кати Вилхелм от Германия, която завърши едва 11-та. Вилхелм има 857 точки. Втора е Олофсон с 819, а трета Хенкел с 811 точки.