Националният отбор на България по хокей на лед за младежи до 20 години победи Исландия с 3-2 в пряк спор за третото място на Световното първенство в дивизия "III" в София.

Владимир Заграфски на четири места от втори скок в Закопане

Янже Семенич спечели първа победа в кариерата си

Едмундс Индус откри за исландците в първата третина. През втората част Даниел Дилков изравни. Аксел Оронган изведе гостите отново напред, възползвайки се от числено предимство. Българите не се предадоха и с нов гол на Дилков 12 минути преди сирената изравниха. 14 секунди преди края на редовното време Дилков подаде на Веселин Великов, който донесе крайния успех.

Израел спечели първото място и промоция в по-горното ниво. Отборът от Близкия изток се наложи в последната среша над аутсайдера Нова Зеландия. Китай грабна второто място след категоричен успех над Австралия с 6-1.