Тройната олимпийска шампионка от Сочи Даря Домрачова (Беларус) спечели последния спринт за сезона на 7,5 километра, валиден за Световната купа по биатлон. Домрачова победи в норвежкия зимен център Холменколен с време 22:18,8 минути, като допусна една грешка при стрелбата. Домрачова изпревари с 10,7 секунди Тора Бергер (Норвегия) и с 33 секунди Сюзън Дънкли (САЩ).

Бергер и Дънкли не допуснаха грешки в стрелбата. Кайса Макарайнен (Финландия) се класира на 23-о място днес, на 1:26,2 минути след победителката Домрачова, след ато допусна 4 грешки в стрелбата.

Макарайнен спечели малкия глобус в сприна и продължава да води в генералното класиране за Световната купа по биатлон за жени след 20 от общо 22 старта.

От българките Емилия Йорданова (България) се класира на 73-о място с 2 грешки в стрелбата и време 25:34,3 минути. Десислава Стоянова е на 85-о място с 3 грешки в стрелбата и време 26:37,5 минути. Дафинка Коева пък зае предпоследното, 93-о място с 6 грешки в стрелбата и време 28:35,9 минути. 94 биатлонистки завършиха днешния старт в Холменколен.

Крайно класиране за малката Световна купа на спринт на биатлон - жени след 9 старта: