Канада се наложи над Беларус с 6:3 в мач от третия кръг в група “F” на Световното първенство по хокей на лед и стана вторият тим след носителя на трофея Швеция, който си осигури предсрочно участие на четвъртфиналите.

Канадците оглавяват класирането в група “F” с максималния брой точки - 9, докато шведите са лидери в група E със същия актив.

Капитанът Шейн Доан се отличи с хеттрик само за седем минути през втората част (22:38, 25:15, 29:13), когато “кленовите листа” вкараха пет безответни гола. Останалите попадения бяха дело на Тоус (28:32), Камалери (36:20) и Ломбарди (56:15).

За беларусите, които поведоха в резултата, точни бяха Угаров (8:43), Рядински (49:58) и Мелешко (58:53).

В последния мач тази вечер Русия срази Италия с 3:0 в група "Е" и също е с максималните девет точки, но засега отстъпва на лидера и защитаващ титлата си тим на Швеция по голова разлика.

Иля Ковалчук се отличи с гол (34:17) и асистенция, а другите две попадения вкараха Александър Флоров (53:35) и Алексей Морозов (59:56).