Норвежец спечели спринта на 10 километра в Руполдинг (Германия). Йоханес Тингес Бьо триумфира в четвъртия кръг за Световната купа по биатлон.

Йоханес измина дистанцията за 21:57.5 минути. Втори финишира неговият сънародник Тарей Бьо за 22:00.5 мин., а трети се нареди друг норвежец - Емил Хегле Свендсен за 22:05.01 мин.

Двама български биатлонисти влязоха в „Топ 25". Владимир Илиев остана 20-и на 1:04.4 мин. от победителя, докато Красимир Анев се класира на 23-о място - на 1:10.2 мин. от Йоханес Бьо. В състезанието участие взеха и Димитър Герджиков и Димитър Парталов, които завършиха съответно 77-и и 93-и.

В генералното класиране лидер е Мартен Фуркад (Франция) с 427 точки, втори е Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 354, а трети е Бьорндален (Норвегия) с 337.