Отборът на Финландия записа първа победа в група „Е" от втората фаза на Световното първенство по хокей на лед в Москва.
Скандинавският тим се измъчи много, но се наложи над Швейцария с 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Туому Руту разпечата вратата на съперника чак в 52-ата минута при числено преимущество. Пелтонен наниза втората шайба 14 секунди преди финалната сирена на празна врата.
В мач от група "F" Съединените щати спечелиха с 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) срещу Словакия. Хътчинсън откри резултата в 9-ата минута, а само 3 минути по-късно след груба грешка на словаците Бъкс направи резултата 2:0 в момент, когато американците бяха с човек по-малко на леда. Хара върна един гол, но през втората третина Кесъл и Боченски направиха резултата 4:1 за САЩ. В последната част Габорик вкара втория гол за Словакия.
В група „Е" на шампионата на планетата са първенците от Швеция, Русия, Финландия, Швейцария, Дания и Италия. В "F" са Канада, Чехия, САЩ, Словакия, Германия и Беларус. Играе се всеки срещу всеки, като се зачитат резултатите от предварителните групи. Първите четири в класирането се класират за четвъртфиналите.