Роджър Федерер (Швейцария) запази надеждите си за медал, след като се класира за полуфиналите на двойки на Олимпийския турнир по тенис в Пекин. Федерер и сънародникът му Станислас Вавринка победиха Махеш Бхупати и Леандер Паеш (Индия) с 6:2, 6:4. Мачът се доигра тази сутрин, след като снощи беше отложен заради дъжд при резултат 4:1 гейма в първия сет за европейците.

Четвъртите в схемата Федерер и Вавринка нямаха проблеми до края на първия сет, а след това направиха единствения пробив за втората част в десетия гейм, за да стигнат до крайния успех след 82 минути игрово време. За място на финала швейцарците ще се изправят срещу поставените под номер 1 и фаворити за титлата Боб и Майк Брайън
(САЩ). Двубоят по програма е тази вечер.

Федерер, който в понеделник ще бъде изместен от върха на световната ранглиста на сингъл от Рафаел Надал (Испания), вчера отпадна на четвъртфиналите поединично от Джеймс Блейк (САЩ) с 4:6, 6:7(2). "Загубата от Блейк беше голямо разочарование за мен, защото първото място на Олимпиадата беше една от целите ми за сезона. Не мога да бъда доволен от представянето си в Пекин. Искаше ми се да играя много по-добре", коментира 27-годишният Федерер.

Швейцарецът беше най-близо до олимпийски медал на Игрите в Сидни през 2000 година, когато остана четвърти в надпреварата поединично.