Двойната олимпийска шампионка на спускане и супергигантски слалом от Торино'06 Михаела Дорфмайстер е първата от десетте звезди в ски спорта, която пристигна у нас за състезанието на ски фен-клубовете, което ще се проведе на 5 април в Банско. За тях е осигурен специален ескорт до зимния курорт с най-продавания у нас през 2006 и 2007 година голям високопроходим автомобил Hyundai Santa Fe.
Десет световни звезди ще пристигнат в Банско за състезанието на ски фен-клубовете. През следващите три дни на комфортния Santa Fe трансфер с чаша шампанско и подбрани лакомства ще се насладят още шампиони, сред които Ренате Гьотчел, Александра Мейсницер и Никол Хосп.
Състезанието на ски фен-клубовете ще се проведе на 5 април и за първи път се изнася извън територията на Австрия. В шоуто за купата на феновете ще вземат участие 14 клуба на български скиори и 9 на австрийски. Всеки от тях се предвожда от известен ски състезател.
За Банско заминава и алпиецът Килиан Албрехт, който ще застане начело на един от българските отбори. Нашата страна ще бъде представена още от фен-клубовете на Стефан Георгиев, Мария Киркова, Марк Жирардели и Петър Попангелов.
Сред капитаните на австрийските фен-клубове са Михаела Кирхгасер, Елизабет Гьоргл, Райнфрид Хербст, Райнер Шьонфелдер, Биргит Обемозер и Катрин Цетел.
Elina
на 02.04.2008 в 18:40:24 #1Толкова звезди на ски-спорта в Банско, впечатлена съм