Чешки ски скачач се бори за живота си
21.01.2007 13:28:16
Източник: Ройтерс
Ян Мазох веднага след злополучния скок в Закопане, след който удари главата си и изпадна в кома.
Мазох все още не е дошъл в съзнание и в момента се намира в кома.
Във втория манш силният вятър извади Мазох от равновесие във въздуха и чехът падна от голяма височина на склона като удари главата си. Той беше откаран веднага в болница, а след това беше транспортиран и до специализирана клиника в Краков.
"Травмите му са много сериозни и застрашават живота му", каза Силвестер Кошински от клиниката в Краков пред телевизионния канал TVN24.
Чешкият треньор Рихард Шалерт заяви, че Мазох няма счупвания, но последствията от силния удар при падането са наистина много сериозни.
EDMUNDO
на 21.01.2007 в 16:57:43 #4Дано си права, стискам палци...
Zima
на 21.01.2007 в 15:55:37 #3Добри новини - лекарите казват, че Хонза е вън от опасност. Дано няма трайни увреждания и всичко да приключи добре.
Zima
на 21.01.2007 в 14:47:14 #2Боже, помогни му! Не съм гледала състезанието, но още помня денят, в който се уби Улрике Майер в ските -бях малка и след това сънувах кошмари, беше... нямам думи, също и Райнщадлер, а само преди няколко години и Режин Гаваню. Само се моля момчето да оживее, нищо, нищо друго.
Elina
на 21.01.2007 в 13:46:51 #1Беше ужасно, за втори път ми се случва да видя такова ужасно падане, предният път беше на едно спускане в алпийските ски преди много години, тогава скиорът почина, надявам се Ян да преодолее комата