Чехия разпердушини САЩ с 4:0 в първия четвъртфинал на Сетовното първенство по хокей на лед в Словакия. По този начин Яромир Ягър и компания станаха първия отбор, класирал се за следващата фаза, където очакват победителя от двойката Швеция - Германия.

Именно ветеранът в състава на Чехия бе един от най-добрите на пързалката и наниза цели три гола във вратата на слисаните американци.

Ягър откри в самия край на първата част, пак той направи резултата 2:0 в в началото на втората след асистенция на Томаш Плеканец. Последният покачи на 3:0 в последната третина и на практика реши изхода на мача. До края Ягър успя да оформи хеттрика си.

Американците се представиха изключително слабо, като почти не организираха нещо по-различно в атака. Янките се задоволяваха с това да вкарват шайбата в полето на своя противник и да я гонят, но това не им донесе никакъв успех.

Вторият четвъртфинал между Швеция и Германия е по-късно днес. Другите две среши от тази фаза: Канада - Русия и Финлания - Норвегия са утре.