Винъс Уилямс спечели пета титла от "Уимбълдън", след като във финала победи сестра си Серина със 7:5, 6:4 за час и 51 минути. За Винъс, която в момента е 7-а в световната ранглиста, това е втора поредна титла в Лондон. Това бе трети финал на "Уимбълдън" между сестри Уилямс (2002 и 2003 г.).

Серина започна мача с пробив още в първия гейм и контролираше събитията на корта, за да поведе с 2:0 гейма. В хода на срещата Винъс успя да върне пробива в осмия гейм и започна да доминира. Тя пропусна да затвори първия сет в десетия гейм, но го направи малко по-късно - 7:5.

Вторият сет също бе равностоен, но Винъс определено имаше предимство. Тя спаси възможност за пробив в първия гейм, а в третия сестрите показаха страхотна битка. Геймът продължи 14 минути, а при седмия си брейк пойнт Серина го спечели. В последствие бързо пропиля аванса си, допусна пробив и изравняване още в следващия гейм. В десетия гейм Серина не издържа на стабилната игра на сестра си. Така Винъс с нов пробив сложи край на спора.

Визитка
Винъс Уилямс е родена на 17 юни 1980 г. в Линууд (САЩ). В момента живее в Палм Бийч (САЩ). Висока е 185 см. Тежи 72,5 кг. Играе с дясна ръка. Има шест титли от Големия шлем и четири пъти е ставала №1 на „Уимбълдън". До момента има 476 победи и 116 загуби. От началото на годината има 14 победи и 7 загуби. От наградни фондове е спечелила 18 556982 долара.