18-годишният Валентин Димов приключи участието си на турнира "Уимбълдън" при юношите още след първия кръг на надпреварата. Шампионът на България в зала Димов, който стартира от квалификациите, отстъпи с 2:6, 6:7(6) на представителя на Съединените щати Матеуш Кецки.

Мачът продължи час и 12 минути. Кецки взе първия сет за 23 минути. Мачът започна равностойни, като двамата тенисисти се размениха по два гейма. Американецът проби за 4:2, след което взе и следващите два гейма.

Далеч по-драматичен бе втория сет. При 2:1 гейма за Кецки мачът бе прекратен заради дъжд. След подновяването му Кецки доведе резултата до 5:4 в своя полза, но Димов изравни до 6:6.

В тайбрека 17-годишният Кецки, който е 27-и в класацията на ITF при юношите, показа по-здрави нерви и победи, а с това взе и мача.

Димов допусна цели 25 непредизвикани грешки.