Майк Брайън записа уникално постижение при двойките в тазгодишното издание на "Уимбълдън".

Американецът спечели 17-а титла от Големия шлем и първата без своя брат. Майк, в тандем със сънародника си Джак Сок, триумфира на Острова, след победа на финала над Рейвън Клаасен от Южна Африка и Майкъл Винъс от Нова Зеландия с 6:3, 6:7(7), 6:3, 5:7, 7:5.

Двубоят бе изключително равностоен и бе решен след пети сет, в който Брайън и Сок направиха ключов пробив в 11-ия гейм и поведоха с 6:5, след което затвориха мача на свой сервис за 7:5.

40-годишният Майк Брайън е най-възрастният шампион на двойки на "Уимбълдън" в съвременния тенис. Първите 16 титли от шлема, включително три от "Уимбълдън", Майк Брайън спечели със своя брат близнак Боб, който обаче лекува контузия и пропусна тазгодишното издание на турнира.

Джокович се класира на финала на "Уимбълдън" след титаничен сблъсък с Надал!

Сърбинът се наложи над своя съперник с 6:4, 3:6, 7:6(9), 3:6, 10:8 след 5 часа и 14 минути игра