Сестрите Уилямс ще се изправят една срещу друга на финала при жените на третия турнир от Големия шлем Уимбълдън.

Двете американки стигнаха по идентичен начин до успеха в своите полуфинални срещи. Винъс, седма в схемата, надигра Елена Дементиева (Русия) с 6:1, 7:6 (7:3) за час и 41 минути игра, а във втория полуфинал, прекъсван два пъти заради дъжд, Серина се наложи над китайката Цзе Чжън с 6:2, 7:6 (7:5).

Сестри Уилямс ще спорят за титлата на Уимбълдън за трети път, като последният финал помежду им е от 2003 година и в него победител стана Серина.

Миналогодишната шампионка Винъс Уилямс достига до финал на Уимбълдън за седми път в кариерата си. Тя е и четирикратна победителка на Откритото първенство на Великобритания.

Уилямс взе инициативата още в началото и спечели първите четири гейма срещу рускинята Елена Дементиева. Американката демонстрира мощен сервис и позволи на Дементиева да вземе само един гейм в първия сет при подаването си едва в петия гейм. Уилямс започна с пробив във втория сет и изглеждаше, че ще постигне поредната си лесна победа. 26-годишната Дементиева обаче успя да окаже съпротива и доведе сета до тайбрек. В него Уилямс бе по-агресивна и спечели със 7:3, след като имаше три мачпойнта в своя полза. Винъс Уилямс стигна до финала, без да загуби сет на турнира.

"Страхотно е, очаквам с нетърпение финала", каза Винъс Уилямс.

Серина Уилямс също имаше трудности срещу китайката Цзе Чжън само във втория сет, който спечели след тайбрек със 7:5. Серина има предимство в мачовете срещу сестра си Винъс и води по този показател с 8:7.