Шампионката от „Уимбълдън" Амели Моресмо направи първа крачка към защита на титлата си.

Французойката се справи с Джамиа Джаксън от САЩ с 6:1, 6:3 за около час игра. Четвъртата в схемата Амели започна мощно и поведе с 5:0, преди Джаксън да вземе първия си гейм. Във втората част бившата №1 в света направи ранен пробив, а в края на сета направи и втори, за да затвори мача.

Още по-убедителна беше десетата Даниела Хантухова от Словакия. Тя се разправи за 40 минути с 6:0, 6:1 с руската девойка Анастасия Павлюченкова, която играе в Лондон с „уайлд кард".

При мъжете отпадна втори поставен след №27 Филип Колшрайбер (Германия). Италианецът Андеас Сепи изхвърли от тревата Доминик Хръбати от Словакия, който беше 31-и, със 7:6(8), 6:1, 6:2.

Разбра се и съперникът на четирикратния победител в „Уимбълдън" Роджър Федерер. Това ще бъде аржентинецът Хуан Мартин дел Потро от Аржентина. Той се справи с Давиде Сангинети (Италия) след доиграване днес с 3:6, 6:3, 6:4, 6:4.

В епичен двубой между двама ветерани Тим Хенман успя да преодолее 25-ия в схемата Карлос Моя след изиграни 60 гейма с 6:3, 1:6, 5:7, 6:2, 13:11. Двамата започнаха вчера, срещата беше спряна заради дъжд, а по-късно при 5:5 в петия сет бе отложена за вторник, заради спусналия се над Лондон мрак. Още тогава британският лъв Хенман пропусна четири мачбола при 5:4.

При доиграването всеки печелеше своето подаване до 12:11 за Тим, когато Моя сервираше. При 15:40 испанецът отрази два мачбола, но след това при третия и общо седми в мача, направи двойна грешка. Така всичко свърши след 4 часа и 11 минути чисто игрово време. Така Тигъра от Оксфорд продължава напред при своето 14-о участие в "Уимбълдън". Той е отпадалв първи кръг само при дебюта си през 1994 г. и е изиграл четири полуфинала.