Националният женски волейболен отбор разгроми с 3:0 (-7, -15, -19)Португалия в последния мач от евроквалификациите в Самоков. Българките си гарантираха участие на Евро 2011 още вчера, а днес се позабавляваха срещу иберийките.

Момичетата на Драган Нешич започнаха с много настроение двубоя и буквално размазаха противника, който записа нищожните 7 точки в първия гейм. Картината не се промени много до края на мача, акто родните националки правеха каквото си искат на паркета в "Арена Самоков".

Най-резултатна за нашите бе Добриана Рабаджиева с 11 точки, а влязлата като резерва Мария Каракашева добави 9 точки. Така България завърши с 6 победи от 6 мача и само един загубен гейм, докато Португалия зае последното 4-о място в групата.