В зала "Васил Симов" шампионът ЦСКА победи Локомотив (София) с 3:0 (25:15, 25:7, 25:20) в първа четвъртфинална среща от женското волейболно първенство и поведе с 1-0 победи в серията.

"Червените" надиграха категорично своя съперник за малко повече от един час и вече са на победа от класиране за полуфиналите. Със силна игра в нападение ЦСКА не позволи на "червено-черните" да спечелят нито един гейм, а особено категоричен бе резултатът във втората част - 25:7 в полза на ЦСКА.

В тази среща старши треньорът на домакините Атанас Петров беше оставил Нора Богданова и Маргарита Амиджинова да почиват. Две от ключовите състезателки в отбора на ЦСКА страдат от травми, но се очаква да бъдат готови за решителните двубои в шампионата.