С цели 107 картотекирани клуба у нас за 2020 година, Българска федерация по волейбол е сред лидерите по брой състави в страната.

Това я поставя на трето място в България по този брой, след Българския футболен съюз - 280 клуба и Българска федерация по лека атлетика със 129 клуба.

Трите федерации са единствените, които са с над 100 лицензирани клуба.

Котев: Любо Ганев започна с много правилен ход, това е начинът за работа

"Любо Ганев започна с много правилен ход, това е начинът за работа"

"Важно е да се създадат условия за усъвършенстване на всеки един треньор в страната"

След тях се нареждат борбата с 93 клуба, 87 са в баскетбола, 83 в тениса на маса, 71 - в плуването, 66 - в тениса на корт, 65 в художествената гимнастика и 62 в бокса.

Доста сериозно свиване на членовете отбелязват някои федерации след влизането в сила на новия закон за спорта. Срокът за подаване на документи изтече през февруари и вече трети месец централите се опитват да сложат ред в членовете си.

Според разпоредбите, всеки клуб, който не бъде вписан в регистъра към Министерството на младежта и спорта, губи правата си да участва в състезания, както и правото да гласува на общи събрания.

Документи обаче пристигат все още, като се обработват всеки ден. Най-вече става въпрос за такива, които имат грешки.

Една от целите на закона бе да се изчистят т.нар. "кухи" клубове, които през последните години се правят единствено за да получават средства и да участват в общи събрания. Стигна се до абсурдите да има 1 клуб с 1 треньор и 1 състезател.

Иначе 84 федерации са получили вече безсрочен лиценз, както повелява новият закон. Сред тях е Българска федерация по волейбол, а лицензът е под №70, уточнява "24 часа".

Ари Граса: Следващата година ще бъде много вълнуваща за волейбола

Ари Граса: Следващата година ще бъде много вълнуваща за волейбола

Домакини на финалите на Лигата на нациите през 2021-а остават Италия за мъжете и Китай за жените