Волейболистките на столичния Славия победиха като домакини Перун (Варна) с 3:0 (25:10, 25:15, 25:17) във мач от втория кръг на дамската "Демакс" Лига, който се игра тази вечер в зала "Панайот Пондалов".

Така "белите" записаха първа победа в шампионата, след отстъпиха на Казанлък Волей на старта на шампионата. Тимът на Перун записа втора поредна загуба.

Славистките доминираха със силен начален удар, с който затрудниха максимално посрещането на съперника и затвориха безпроблемно мача в три гейма за около 65 минути игра.

Славия: Натали Станоева, Никол Данкинова, Христина Георгиева, Карина Барзанова, Йоанна Атанасова, Симона Бакърджиева - Стефани Македонска-либеро (Александра Колева, Маргарита Узунова, Стефани Трифонова, Ивана Димитрова). Старши треньор: Иван Димитров.

Перун: Денислава Пенчева, Мария Игнатова, Дарина Киндова, Вероника Иванова, Никол Николова, Стефани Кьосева - Доротея Тодорова-либеро (Ивет Гавраилова, Габриела Ганчева, Джансел Сабри, Свилена Стоянова). Старши треньор: Пламен Николов.