Холандия стана четвъртият отбор, класирал се за финалната шестица на 18-то дамско Световно първенство по волейбол. "Лалетата" победиха Сърбия с 3-0 (25-16, 25-12, 25-20) и почти сигурно ще завършат първи в група "Е".

България на 11-о място в света след победа на Турция срещу Тайланд

Момичетата на Иван Петков са шести в група "F"

Сръбкините, след като си осигуриха предсрочно място сред най-добрите, отпуснаха газта в последните два мача. Те направиха нещо подобно и на мъжкия Мондиал, където завършиха четвърти в крайното класиране. В първите 7 мача нашите западни съседки нямаха загубен гейм и заедно с Италия показват най-силната игра в Япония.

Италианките от своя страна не прощават. Те победиха САЩ с 3-1 (25-23, 25-23, 20-25, 25-16). Така американките ще се надяват на победа на Китай срещу Русия, за да продължат напред. В противен случай рускините ще се присъединят към вече класиралите се: Италия, Сърбия, Китай и Холандия.

Снимка 383050

Източник: fivb.org

Домакините от Япония и Бразилия в пряк двубой ще излъчат последния претендент за медали.

България победи днес Азербайджан и зае 11-о място в крайното класиране.

Резултати от срещите играни в четвъртък, 11 октомври,
Група "Е":
Пуерто Рико - Мексико 3-1 (25-17, 25-19, 18-27, 25-19)
Доминикана - Германия 3-0 (25-12, 25-19, 25-17)
Холандия - Сърбия 3-0 (25-16, 25-12, 25-20)
Япония - Бразилия

Група "F":
България - Азербайджан 3-0 (25-19, 25-20, 25-20)
Турция - Тайланд 3-1 (22-25, 25-20, 25-22, 25-20)
Италия - САЩ 3-1 (25-23, 25-23, 20-25, 25-16)
Китай - Русия

Крайно класиране на 18-то дамско Световно първенство по волейбол след девето място: