Българският национален отбор по волейбол загуби и втората си среща в тазгодишното издание на Световната лига. "Лъвовете" играха значително по-добре от вчера, но отстъпиха след повече от 2 часа и 20 минути на Аржентина с 2:3 (23-25, 25-23, 25-20, 21-25, 13-15). Утре те ще играят много труден мач срещу домакина Русия.

България - Аржентина 23-25, 25-23, 25-20, 21-25, 13-15

НА ЖИВО: България - Аржентина 23-25, 25-23, 25-20, 21-25, 13-15

"Лъвовете" ще търсят реванш за вчерашната си загуба

Първият гейм беше загубен само с две точки, но на практика беше изигран като вчерашния мач срещу Франция. Нашите постоянно изоставаха с няколко точки и когато достигаха на точка зад аржентинците или правеха грешка или изпускаха сервиса. В края имаше опит за изравняване, но малко не достигна.

Втората част беше копие на на първата. Нашите не се бяха събудили и аржентинците водеха в резултата. В средата ние дръпнахме напред, но южноамериканците обърнаха и повярваха, че са спечелили гейма. При 20-22 нашите центрове взеха нещата в свои ръце и събудиха отбора. Първо Виктор Йосифов успя да изпълни страхотни сервиси. После блокът на Николай Николов реши гейма и резултатът беше изравнен. Малко преди края на частта Пламен Константинов смени разпределите. Той вкара Георги Братоев на мястото на Георги Сеганов и това промени цялата игра.

В третия гейм имаше един отбор на терена - българският. Блокът заработи здраво, а Цветан Соколов беше на обичайното си ниво. При необходимост Николай Пенчев и Тодор Скримов отиграваха трудните топки. Геймът беше спечелен на 20 и победата изглеждаше близо.

Пламен Константинов: Направихме глупави грешки

Аржентинците бяха притиснати до стената и започнаха много мобилизирано в четвъртата част. Те отвориха много голяма разлика - 8-2 и успяха с борбената си игра да вкарат мача в тайбрек.

В решителния гейм южноамериканците продължиха да доминират в началото. Полетата бяха сменени при 5-8. Нашите загубиха концентрация и дадоха възможност на съперниците си да избягат напред.

Последните точки в мача бяха хаотични. Българите имаха своите възможности да спечелят, но ги пропиляха. Аржентинците бяха смутени и бъркаха. При 13-14 Цветан Соколов застана на сервис и се получи оспорвано разиграване, което юяхме да спечелим. За съжаление съдията даде спорна топка. Повторният сервис на Соколов излезе в аут и мачът беше загубен.

В днешната среща българите играха по-добре. Въпреки, че Аржентина е по-слаб отбор от Франция. Очевидно е, че Георги Сеганов отстъпва на Георги Братоев. Но тимът е много зависим от играта на Цветан Соколов.