Китай поднесе голямата изненада в световната "Лига на нациите", като победи носителя на титлата в миналогодишното издание на "Световната лига" Франция с 3-2 (16-25, 25-22, 25-21, 16-25, 15-13).

България се срина до 11-то място в "Лигата на нациите"

"Лъвовете" гостуват в Япония тази седмица

С този успех китайците изпревариха България и са на десето място в генералното класиране. Срещата се игра в полския град Лодз, където по-рано Германия сюрпризира Полша с 3:1.

Франция доминираше в първия и четвъртия гейм, но през останалото време възпитаниците на аржентинеца Раул Лосано играха много силно в защита и точно в нападение.

Чуан Цзян беше над всички с 30 точки и 59% ефективност в атака. За Франция Кевин Тили завърши с 16 точки, Тибо Росар се отчете с 15 точки.

Франция е домакин на финалната шестица и има сигурно място сред най-добрите, които ще определят шампиона.

Китай: Мен Лиу 1, Чуан Цзян 30, Шухан Рао 8, Цзинин Жан 9, Либин Лиу 3, Руантон Мяо 1,  - Цзяхуа Тон-либеро (Руи Ли, Лонхай Чен 1, Хайксян Ду, Даошуай Жи)
Старши-треньор: Раул Лосано.

Франция: Антоан Бризар 2, Жан Патри 12, Кевин Тили 16, Тибо Росар 15, Кевин Льо Ру 4, Никола Льо Гоф 8 - Жереми Муиел-либеро (Жулиен Линеел, Бартелеми Шинениезе 9, Стефан Бойер 13, Рафаел Коре)
Старши-треньор: Лоран Тили