Мъжкият отбор на КВК Габрово (Габрово) надигра като гост Ботев (Луковит) с 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) в мач от първия кръг на Суперлигата, игран в луковитската зала Христо Ботев.

Така очаквано габровци, които са вицешампиони на България стартираха с победа в първенството. Въпреки чистия резултат, успехът обаче не беше съвсем лесен за гостите. Обновеният отбор на Ботев затрудни максимално габровци, като поддържаше напрежението почти до край.

В първите два гейма луковитци взимаха инициативата, като повеждаха в резултата с аванс от няколко точки. Отпорът им обаче бе до второто техническо прекъсване, като впоследствие габровци надделяваха и налагаха волята си. В третия гейм, след като вече изоставаха с 0:2, волейболистите от Луковит предадоха фронта, като КВК Габрово поведе с 8:3. Натрупаната разлика бе достатъчна за гостите и те затвориха безпрепятствено гейма и мача с чиста победа.

Реализатор за КВК Габрово стана Минчо Минчев с 13 точки. Мартин Палийски добави 10 за победата.

За Ботев трима състезатели завършиха с еднакъв актив от 9 точки, като това бяха Спас байрев, Пламен Драгиев и Мирослав Бранимиров.