"Българинът Йорданов е Бог". Така възкликна гръцкият сайт Goalday, след като вторият диагонал на националния ни отбор отбеляза 22 т. за успеха на своя Олимпиакос с 3:1 (25:20, 22:25 25:15, 25:23) над Арис в първия мач от четвъртфиналната серия в плейофите на първенството.

Вторият мач е утре в Солун, играе се до 2 победи.

Левичарят от "Люлин" стана топреализатор на мача с 22 т. Красимир Гайдарски, който е сред основните централни блокировачи в държавния ни отбор, завърши с 9.

От Арис скочиха на съдиите Русакис и Онопас, които при 13:12 за гостите в първия гейм показаха картони на Никифоридис и Прусалис от гостуващия състав и така обърнаха резултата на 14:13 за гранда от Пирея.

Четвъртфиналната серия между Олимпиакос и Арис започна по-късно, защото бе отложена от гръцката федерация заради участието на съотборника на Йорданов и Гайдарски Митар Джурич с гръцкия национален отбор на европейската квалификация за младежи.

Ако се класира на полуфинала, тимът от Пирея ще се изправи срещу Ираклис, чийто екип носи капитанът на българския национален отбор Пламен Константинов.