Цветан Соколов ще играе във финалната четворка на волейболната шампионска лига. Неговият Кучине Лубе победи друг италиански отбор Азимут Модена с 3:0 (25-21, 25-21, 25-18). Кучине беше победил с 3:0 и в първата среща у дома.

Цветана Соколов игра на обичайното си високо ниво и записа 13 точки, колкото има и другият най-резултатен играч на Кучине Лубе Османи Хуанторена.

Германският волейболен шампион Берлин хвърли бомбата в Москва

Гостите постигнаха драматична петгеймова победа

В руското дерби носителят на трофея Зенит (Казан) победи също с 3:0 като гост Белогорие. В отделните геймове (25-22, 30-28, 25-21). Теодор Салпаров игра в третата част за победителите. Над всички бяха Максим Михайлов и кубинецът Уилфредо Леон.

Финалната четворка ще се играе на 29-ти и 30-ти април в Перуджа, Италия. В първия полуфинал Зенит ще играе с германския шампион Берлин Ресайклинг Волейс. Във втория мач ще играят два италиански отбора: Сър Сикома Колуси Перуджа и Кучине Лубе Чивитанова.