ЦСКА успя да победи Пирин в дербито на волейболното първенство. Успехът за "армейците" дойде изключително трудно и с резултат 3:2 гейма (25:22, 20:25, 26:28, 25:23, 13:15).

Още в първия гейм "орлетата" взеха надмощие. Нещата се развиваха почти точка за точка, но в заключителните разигравания Пирин показа по-концентрирана игра и успя да затвори гейма. Вторият бе огледално копие на първия, но за ЦСКА.

Третият гейм бе най-оспорван. В него разиграванията вървяха точка за точка, като в крайна сметка гостите от София показаха по-здрави нерви и го взеха с 28:26 точки. Четвъртият гейм бе много динамичен. В него ЦСКА пропусна да затвори срещата в своя полза, след като на няколко пъти имаше добър точков аванс, но го пропиля. В крайна сметка столичани отстъпиха с 23:25 точки, което прати мача в тайбрек.

Той, както и целият мач, отново бе много оспорван. След серия от сериозни обрати в крайна сметка "армейците" затвориха петия гейм, респективно и мача при 15:13 в своя полза.