Отборът на ЦСКА записа първа загуба на турнира "Атаро Клима" след като отстъпи с 2:3 на Марек. Двубоят в зала "Сиконко" започна повече от силно за червените, които за близо 40 минути поведоха с 2:0. Вместо да затворят двубоя категорично обаче в тима им последва неочакван срив и се стигна до равенство 2:2.

На ЦСКА не помогна и влизането на опитния разпределител и капитан на тима Николай Иванов. Той се появи на терена в четвъртата част и помогна на отбора си да не запише втори разгромен гейм след 25:13 в третата. Благодарение на добрия му начален удар тимът стопи аванс от 21:10 и доведе нещата до 23:20. Марек обаче удържа аванса си и вкара двубоя в тайбрек.

В петия гейм армейците поведоха с 9:6, но допуснаха отбора от Дупница да отбележи четири поредни точки. Равенството се запази до 14-та точка когато по-здрави се оказаха нервите на Марек.

Тимът на Александър Попов отново превъзхождаше съперника на блокада като записа 13 точки на този елемент срещу 11 за Марек. Червените обаче отстъпиха в атака след като завършиха ефективно 41% от възможностите за нападение срещу 47% за съперника им. Волейболистите на ЦСКА се отчетоха с четири аса срещу шест на съперника. На посрещане статистиката отново бе в полза на Марек 54% позитивно срещу 52% за армейците.

Най-резултатен за ЦСКА бе Филип Мейо. Кениецът се отчете с 23 точки, но днес бе далеч по ефективен с 51%. За Марек с 24 точки завърши Минчо Минчев. Той реализира 48% от възможностите си в нападение. Минчев се отчете и с два аса и три блокади.