Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) ще гостува на ЦСКА (София) в среща реванш от финалния плейоф в Национална волейболна лига Демакс.

Мачът е днес от 16:00 б.в. в зала "Васил Симов" в София. Момичетата на Борислав Крачанов водят с 1:0 победи във финалната серия.

При победа в днешния мач маричанки ще станат шампионки и ще вдигнат 9-та си поредна титла в първенството.

Ако ЦСКА изравни серията ще се стигне до трети решителен мач, който ще е на 12 април (сряда), от 18:00 б.в. в залата на Пловдивския университет.

В първия мач в Пловдив пловдивчанки бяха категорични и победиха своя съперник с 3:0 гейма и поведоха в серията.

До момента през сезона двата отбора се срещнаха общо 4 пъти - в първия финален сблъсък за титлата в четвъртък, два пъти в редовния сезон на първенството и веднъж във финала за Купа България. В първенството маричанки победиха в първата среща с 3:0, а във втората в София загубиха с 2:3, това беше и първо поражение за шампионките от почти 8 години насам. Във финала за Купа България шампионките победиха Червените с 3:0 гейма и грабнаха своя осми трофей в турнира.

Волейболистките на ЦСКА нанесоха първа загуба на шампионките от Марица (Пд) от близо 8 години

"Армейките" спечелиха с 3:2 гейма

Двата отбора ще се срещнат на трети пореден финал, след този за първенството през миналата година, в който маричанки спечелиха титлата след 2:0 победи, финалът за Купата в Пазарджик успех с 3:0 за Марица през този сезон и сега отново финал за първенството.

Съдии на двубоя ще са Симеон Иванов и Ваня Първанова.