Победителят във Висшата лига и нов участник в Суперлигата ще стане ясен след изиграването на третия мач във финалния плейоф. Вчера волейболистите на Славия победиха като гости Черно море (Варна) с 3:1 (25:22, 25:19, 14:25, 34:32) и изравниха резултата на 1:1 победи.

Така "белите" взеха реванш от съперника, след като в първия двубой отстъпиха като домакини с 1:3 в София.

Славистите диктуваха играта в първите два гейма и ги спечелиха, като поведоха с 2:0. Успехът като че ли доведе до прибързано успокоение, което едва не им изигра лоша шега. В третата част домакините на свой ред се надигнаха и се разиграха. Те буквално прегазиха съперника, като ги оставиха на 14 точки и спечелиха гейма много убедително.

Драмата настъпи в четвъртия гейм. Славия поведе с 24:22, но не успя да завърши мача. След това и двата отбора пропуснаха възможности, като в крайна сметка славистите спечелиха с 34:32, а с това и крайната победа, която ги остави в играта за титлата.

Третият решителен мач ще се състои на 10 април (неделя) от 18:00 ч в столичната зала Панайот Пондалов.